•  

    cross country

    2023-2024

    Parkside Elementary Cross-Country Team



    Assist. Coach Ocasio Head Coach Rawlins

     

    3rd Grade Boys (2033): Rylan Boyd, Shane Carr, Titus Cox, Nathaniel Dismore, Tyler Eaton, Jack Fitzsimmons, Bentley Humes, Aiden Macheel, Ryan Morphew, Ethan Suo, Eli Tannenbaum



    3rd Grade Girls (2033): Lilly Arnholt, Kara Brinksneader, Luna Garcia, Charlotte Holder, Elaina O’Haver, Stephanie O’Haver



    4th Grade Boys (2032): Vincent Chen, Jude Shifflett, Advik Shirwadkar, Matthew Stem, Brooks Vanzant

     

    4th Grade Girls (2032): Sparrow Cole, Eleonor Froedge, Lucy Henderson, Varshitha Munnaluri, Caitlyn Ruble, Emme Shinn, Alison Virotsko

     

    5th Grade Boys (2031): Liam Holder, William Jones, Mayson Lee, William Nevins, Rocco Polyak, Koby Weir

     

    5th Grade (2031): Sophia Eaton, Scout Fisher, Harper Henry

     

    6th Grade Boys (2030): Raul Islas Arvayo, Drew Dobbs, Carlos Dominguez, Jonah Henrichsen, Elton Macheel, Reid McCain, Nathan Rawlings, Barrett Shinn, Chris Suo, Daxton Wolf, Shreyas Yepuri

     

    6th Grade Girls (2030): Scarlett Cox, Nora Hurst, Samantha Larsen, Vibhashri Nagiligari

     

    23-24 BCSC ECC Results

     

    Sep 2, 2023 Rick Weinheimer CC Classic

    Divisions Top 10 Finishers Division Places (+Top 5 Runners for each Division)

    3-4 Girls: 5th Place (Kara Brinksneader, Caitlyn Ruble, Varshitha Munnaluri, Alison Virotsko, Luna Garcia)

    3-4 Boys: Natty Dismore (8th) 3rd Place (Natty Dismore, Vincent Chen, Brooks Vanzant, Titus Cox, Tyler Eaton)

    5-6 Girls: Samantha Larsen (10th) 4th Place (Samantha Larsen, Scarlett Cox, Sophia Eaton, Harper Henry, Scout Fisher)

    5-6 Boys: Drew Dobbs (4th) 2nd Place (Drew Dobbs, William Nevins, Chris Suo, Carlos Dominguez, Elton Macheel)

     

    Sep 16, 2023 BCSC ECC Mill Race Results

    Divisions Top 10 Finishers Division Places (+Top 5 Runners for each Division)

    3-4 Girls: Caitlyn Ruble (8th) 3rd Place (Caitlyn Ruble, Alison Virotsko, Stephanie O’Haver, Luna Garcia)

    3-4 Boys: Natty Dismore (9th) 3rd Place (Natty Dismore, Tyler Eaton, Titus Cox, Brooks Vanzant, Advik Shirwadkar)

    5-6 Girls: Sophia Eaton (6th) 5th Place (Sophia Eaton, Samantha Larsen, Scarlett Cox, Vibha Nagiligari, Scout Fisher)

    5-6 Boys: Drew Dobbs (3rd) 2nd Place (Drew Dobbs, Chris Suo, Rocco Polyak, William Nevins, Carlos Dominguez)

     

    Sep 22, 2023 ECC Invitational Championship Results

    Divisions Top 10 Finishers Division Places (+Top 5 Runners for each Division)

    3-4 Girls: Caitlyn Ruble (9th) 3rd Place (Caitlyn Ruble, Alison Virotsko, Kara Brinksneader, Stephanie O’Haver, Luna Garcia)

    3-4 Boys: 3rd Place (Tyler Eaton, Vincent Chen, Jack Fitzsimmons, Advik Shirwadkar, Brooks Vanzant)

    5-6 Girls: Sophia Eaton (7th) 5th Place (Sophia Eaton, Samantha Larsen, Scarlett Cox, Henry Harper, Scout Fisher)

             Samantha Larsen (9th)

    5-6 Boys: Drew Dobbs (5th) 2nd Place (Drew Dobbs, William Nevins, Elton Macheel, Reid McCain,  Chris Suo)

     

    23-24 BCSC ECC Invite Championships

    Parkside Elementary Boys

    3rd Place